Ayaküstü ofis konuşmalarının önemi

Çalışkan personel, çok çalışan personel değildir. Başarılı personel, verilen görevleri tamamlarken,
görevin dahil olduğu iş sürecine de katkı bulunandır.
Şeyda Daştan
12.06.2017

İş hayatında, sık sık ayaküstü konuşuruz. Vakit olmadığı için, çok fazla derine odaklanmadan, kısa sohbetler yapar ve farkında olmadan çoğu şeyi de bu konuşmalarda geçiştiririz. Peki, bu konuşmalar biraz daha stratejik yöntemlerle yapıldığında, size nasıl katkı sağlayacağını hiç düşündünüz mü?

Rastladığı veya tanıştığı kişilerle mutlaka konuşulacak bir şeyler bulmak, havadan sudan konular olsa bile, iletişim kurmayı becerebilmek, bir anlamda yetenek işi. Uzun süredir konuşmak istediğiniz bölüm müdürüyle asansörde karşılaştınız. Gülümseme ve selamlaşmanın ardından, asansörden indikten sonra konuşmaya devam edebilirsiniz. Kendisine sormak istediğiniz şeyler için, en azından bir açık kapı bırakabilirsiniz.

İşyerinde ayaküstü yapılan kısa bir sohbet, çalıştığınız kişilerle aranızda sıcak ve güvene dayalı bir bağ oluşmasına önemli katkı sağlar. Ayrıca, bu konuşmaları yaparken, iyi ilişkiler kurmayı amaçladığınız için, doğabilecek sorunlar, daha yüzeye çıkmadan hallolabilir. Karşılıklı konuşan insanların kavga etme oranı, konuşmayanlara göre çok daha düşüktür.

"İşini Kolaylaştır, Başarıya Odaklan"

Online Görev Yönetim Sistemini ücretsiz kullanmaya başlayın!
-->