Serbest Muhasebeciler (SMMM) tarafından
resmi bir görevin atlanması size nelere sebep olabilir?

SMMM'lerin mükellefleri adına takip etmeleri gereken,
dönemsel olarak gerçekleştirilecek bir dizi resmi iş süreçleri bulunmaktadır.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) ve dış denetçiler, sahip oldukları mükellef defter ve dosyaları ile bir dizi resmi iş süreçlerini tamamlamak adına çalışmalar yapmaktadırlar. Bunlar bakanlık tarafından belirtilen tarih ve şekilde olmak zorundadır. SMMM'deki yetkililer ise bu tanımlanmış iş süreçlerine göre mükelleflerinin resmi işlerini takip ederler.

Resmi bir görevin atlanması SMMM'ler için nelere sebep olabilir?

Çalışırken sizi bölen pek çok faktör olabilir. Bir iş arkadaşınızın size bir şey sorması, gelen bir telefon veya yapmanız gereken şeyin dışında bir şeyle ilgilenme isteği… Tüm bunlar çalışmanızı durdurur ve odaklandığınız işle ilgili konsantrasyonunuzu kaybetmenize neden olur. Bu şekilde yapılan işlerde, görevlerde haliyle bir hataya sebep olma ihtimali oldukça yüksektir.

Resmi bir görevin atlanması hem maddi, hem de manevi sonuçlar doğurabilir. Maddi sonuçlar ceza, para ve ödeme işlemleri gibi kısaca belirtip geçilebilir fakat birde bu işin manevi boyutu bulunmaktadır. Bu sonuçlar her işveren için daha ağırdır ki, mükelleflerine karşı görevlerini yerine getiremeyip onların gözünde kaybettikleri konumu hissetmek en son isteyecekleri şeydir.

(Figure caption example)

SMMM neden her ay bir kontrol listesi yapmak zorundadır?

Her ay tekrar eden ve hiçbir zaman ehemmiyetini yitirmeyen işler için mutlaka kontrol listelerinin yapılması gerekmektedir.

Öyle ki aylık rutin olarak yapılması gereken bu işler bazı zamanlar basit bazı zamanlar ise gerçekten son derece önemli işler olabilir. Yapılan kontrol listesi sayesinde işleri yönetmek çok daha kolay bir hal alacaktır.

Bu konu hakkında Yakup Bey bizlere şöyle bir açıklamada bulundu;

Kontrol listeleri, iş akışını düzenlemek ve potansiyel olarak hangi konumda olduğumuzu görmek için yapılmaktadır.

Yakup Aksoy (Muhasebe Sorumlusu), Ziya Özplolat SMMM

SMMM'ler kullanıcılarınıza adil bir iş dağılımı yaptığınızı düşünüyor musunuz?

Mevcut görevleri, çalışanlara dağıtımınızda ne kadar da zaman harcadığınızı, sırf bu olayın belki de bazen bir gününüzü kapsayan bir olay haline geldiğinin farkında mısınız? Görev dağılımı yapmak personelin tecrübesi ve iş yüküne göre değişir. Adaletli bir görev dağılımı yapıldığından emin olmak ise pekte kolay değildir. Bu tarz işleri Excel ya da benzeri programlarda tutmak elbette mümkündür fakat bunun da ne kadar doğru ve güvenilir olduğundan şüphelerimiz devamlı bulunmakta.

Görevlendir ile bu işlem çok daha basit bir hal alır. Görevlendir size kullanıcılarınıza adil bir iş dağılımı yapmanızı ve bu dağılımı kolayca takip etmenizi sağlar. İsteğiniz doğrultusunda sizlere farklı seçenekler de sunar.

(Figure caption example)

İşlerin ne durumda olduğunu kolayca takip etmenin faydaları nelerdir?

Çalışma saatlerinizin yetmediğinden veya işlerinizi yetiştirememekten şikâyetçi oluyor musunuz? Bunların tek nedeni doğru bir planlamanın yapılmamış olmasıdır.

Doğru bir planlama yaparsanız;

Doğru planlamanın ardından yapılan işlerin hepsi rahat bir şekilde takip edilebilir. Görevlendir ile işleri sisteminize planlı bir şekilde aktarırsanız aynı şekilde görevlendir de size planlı bir şekilde geri dönüş sunar. Bu düzenli dönüş sayesinde işlerin ne durumda olduğunu kolayca takip edebilirsiniz.

"İşini Kolaylaştır, Başarıya Odaklan"

Online Görev Yönetim Sistemini ücretsiz kullanmaya başlayın!
-->